EnglishTurkish
 
     
 
Marmaris Weather forecast © weather-wherever.co.uk
 
     
 

Marmaris'te tenis keyfiYaz Tenis Okulları Başlıyor...Kış Dönemi Tenis Okul Kayıtlarımız Başladı...


tüm haberler
 
  • Marmaris'te tenis keyfi

  • Yaz Tenis Okulları Başlıyor...

  • Kış Dönemi Tenis Okul Kayıtlarımız Başladı...

  • Club cafemizden ev yapımı tatlar

  • Yılbaşı için club kafemizi süsledik...

 
 

Marmaris Tenis Akademisi, Marmaris'te gelişmekte olan tenisi daha iyi yerlere getirip, çocuklarımıza,gençlerimize spor sevgisini aşılamayı ve tenisi, uzman antrenörlerle en doğru ve profesyonel şekilde öğretmeyi ilke edinmiştir. Kategorilere ayrılmış tenis okullarımızla en küçüğünden en büyüğüne, tenise yeni başlamış ya da geliştirmek isteyen herkes için Marmaris'teki en doğru adrestir.

Marmaris Tenis Akademisi olarak bizim amacımız, akademimize dahil olan her oyuncunun becerileri ölçüsünde,performanslarını en üst düzeye çıkartabilmek, tenisin her kademesinde olabilecek oyuncu yetiştirebilecek sistemi oluşturmak, bunları yaparken de tenisin yayılmasına ve gelişmesine katkıda bulunmaktır.

Özellikle okul çağındaki çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren düzenli spor yapma alışkanlığını kazandırarak fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmak; bunun yanında tenis sporuna özgü davranış ve bakış açısını kavratmak ve daha da önemlisi kazanırken de, kaybederken de mutlu olabilmelerini sağlamaktır. Bununla beraber performanslarını modern öğretim ve antreman metodlarıyla üst seviyelere taşıyarak ülke tenisine hizmet etme hedeflerimiz arasındadır. Ayrıca yetişkinler için düzenlenen program ve derslerde, doğru tekniklerle en kısa zamanda partnerinizle tenis oynayabilmenizi hedeflemekteyiz.

Kulübümüz Türkiye Tenis Federasyonu tarafından antrenörlük belgeleri bulunan 7 tenis antrenörü bünyesinde bulundurmaktadır. Türkiye Tenis Federasyonun açmış olduğu eğitim ve gelişim seminerlerine hocalarımızı göndererek gelişen ve değişen tenis tekniklerini yakından takip etmekteyiz. Bu sayede çocuklarımıza ve her yaştan tenissevere en iyi ve en doğru tekniklerle tenis sporunu öğretme ve sevdirmeyi hedeflemektedir.

Kulübümüzde Türkiye Tenis Federasyonu tarafından verilen 2011 yılında 4, 2012 yılında 5 , 2013 yılında 5 adet , 2014 yılında 5 adet ve 2015 yılında 5 adet olmak üzere son beş yılda toplam 24 adet Türkiye çapında değişik yaş gruplarında turnuvalar düzenlenmiştir.

2016 yılında ise 4 adet ulusal yaş grubu turnuva dışında 1 adet liseler arası Türkiye şampiyonası finalleri kulübümüzde düzenlenmiştir.

2016 yılında bizim yıllardan beri hayalimiz olan ITF Marmaris Open Uluslararası tenis turnuvasını gerçekleştirdik. Yaklaşık 35 farklı ülkeden 80 profesyonel tenisçinin katıldığı turnuvada birinciliği İtalyan Ricardo Bellotti, çiftlerde ise Türk raketler Tuna Altuna - Cem İlkel çifti kazanmışlardır.

2015 yılını kulübümüzü tamamen yenileme kararı aldık. Demir ve tellerin yenilenmesiyle başladığımız kortlarımızın tüm zeminlerini uluslar arası standartlarda yeniledik. Artık kortlarımızın rengi mavi ve Marmaris’e yakışan bir renk oldu. Ayrıca çalışma duvarını çok sevimli hale getirdik. Kulübümüzü tamamen yeşillendirmek için çalışmalara başladık. Kafeteryamızı tamamen yeniledik ve çok şık hala getirdik. Artık kulübümüzün üyeleri için yaptığı tuvaletler, soyunma odaları ve duşları da var.

Kulübümüzde sizlere kaliteli eğitimin dışında, keyifle zaman geçirebileceğiniz bir kulüp haline geliyoruz ve gördüğümüz eksikleri de zamanla gerçekleştireceğiz. Sizlere tenisli günler diliyorum.
 
 
webmaris